דוקטור למנעולים

דוקטור למנעולים

כתבה וצילמה: גלית בצלאל,

יש המכנים אותו איתן הפורץ ויש כאלה שברשימת הקשר הטלפונית שלהם הוא שמור דווקא כאיתן המנעולן. כן, ככה זה כשהמקצוע שלך משלב ניגוד מוזר שכזה – גם פורץ וגם נועל…סוג של אוקסימורון מהלך, אבל מקצוען אמיתי בכל מה שהוא עושה. זהו איתן אסתרי, שעוזר לכם לנעול היטב את הבית או הרכב, וגם עוזר לכם לפרוץ אותם כשצריך.

כבר 16 שנה הוא כאן בעפולה, מעניק שירות לכל תושבי העיר והסביבה. בחנותו, הממוקמת מול התחנה המרכזית, יש משהו שמעורר בך געגוע לחנויות של פעם – מאות מפתחות תלויים על הקירות, שולחן כתיבה עמוס ניירות, רדיו שמנגן ברקע את חדשות רשת ב'. לרגע אתה מרגיש שחזרת לשנות ה- 70.

אסתרי, תושב קיבוץ מרחביה ומכונאי בעברו, הוא איש שאוהב לעבוד עם הידיים, לכן המעבר ממכונאות למנעולנות היה לו טבעי לגמרי.

כלקוחה ותיקה שלו בעצמי, אני יכולה לומר בוודאות שאין מנעול שהוא לא יודע לפצח. המנעולים שהתקין בביתנו גורמים לנו לישון הרבה יותר טוב בלילה. אוקיי, זה גם בשל העובדה שמדובר במנעולים של חברת EVVA האוסטרית, יצרנית מערכות הנעילה המובילה בעולם נגד פריצות שקטות, כבר עשרות שנים.

איתן מספק לי כמה נתונים מעניינים ומדאיגים שלא הייתי מודעת להם, כמו למשל שמעל ל – 85% מהפריצות לבתים מתבצעות דרך דלת הבית. מדאיגה עוד יותר העובדה שניתן לצלם, לשכפל ולהעתיק את המפתח שלכם די בקלות, מבלי שתדעו על כך.
מנתוני המשטרה עולה שבכל 18-20 דקות מתבצעת פריצה לדירה, כשבתקופת החגים ובמהלך החופשות יש עליה ניכרת בכמות הפריצות.

"בשנים האחרונות מכת הפריצות באזורנו הלכה וגדלה, והפורצים משתמשים במכשירים לא מכניים במהירות וללא השארת סימנים. הם נעשו מתוחכמים יותר. אלה פריצות "שקטות", כלומר לא נדרשים כלים מרעישים כמו מסורים חשמליים, מקדחות או דיסקים כדי להיכנס אליכם הביתה. הפריצה נעשית דרך הצילינדר עצמו, בעזרת כלים שניתן לרכוש באתרי הקניות ברשת בצורה חופשית ובמחיר זול למדי", מסביר איתן.

אז איך מונעים את זה?
"הדרך למנוע פריצה 'שקטה' היא לבחור בצילינדר מתאים שיקשה על הפורץ להשתמש בכלים אלו. הצילינדרים של חברת EVVA הם בדיוק כאלה. את המפתחות של EVVA אפשר לשכפל רק אצל המורשים בלבד, כי ה'גלמים' הדרושים לשכפול הם גלמים מיוחדים שלא ניתן להשיגם בחנויות רגילות. אין סחר בגלמים האלה. יש עליהם בקרה ובדגמים מסוימים השכפול נעשה אך ורק במשרדי היבואן. זו הסיבה שהשימוש בהם הוא הבטוח ביותר".

במהלך שנות עבודתו רכש לעצמו איתן שם של מומחה ויועץ לענייני מיגון ומנעולנות. אפילו בזמן שאנחנו משוחחים מתקשרים אליו לקוחות כדי להתייעץ אתו. הוא עונה לכולם באדיבות. חבר טלפוני שכזה. הוא נותן ייעוץ גם לגבי מערכות אזעקה, מיגון חלונות, דלתות וכספות, שאותן הוא גם מוכר בחנות. אפשר לחלוטין לומר עליו שהוא דוקטור למנעולים וכספות.

"הכספות שאני מוכר מיוצרות בארץ בדרגות בטיחות שונה, בהתאם לדרישת המשטרה וכל חברות הביטוח. יש כספות בכל הגדלים ובכל המשקלים ואני מתאים לכל אחד את הכספת הנחוצה לו, לפי מיקום הכספת ומטרת השימוש בה, אם זה לאחסון כסף, תכשיטים או נשק".

ומה עוד תמצאו בחנותו של איתן? מנעולים מכל הסוגים, את כל סוגי הצילינדרים ומנעולי התליה והביטחון, שכפול כל סוגי המפתחות לרכב, לבית, או למשרד, כולל לרכבים עם אימובילייזר, שכפול שלטים לרכב ולשערים חשמליים, שלטים חכמים לרכבים בהם ההתנעה היא ללא מפתח, כולל לכל סוגי המרצדס – פרטיים, מוניות, היסעים, אוטובוסים ומשאיות. הוא עושה שימוש לצורך כך במחשבים מתקדמים מהדור החדש ומכונות לשכפול.

איתן גם מוכר, גם נותן שירות, גם מייעץ ומתקן וגם פורץ דלתות וכספות – one man show. הוא זמין 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע, כולל בסופ"ש, למקרה שנתקעתם בחוץ בשבת והדלת ננעלה.

היו מקרים שלא הצלחת לפתור?, אני שואלת.
"לא. אני אדם עקשן שלא מוותר. גם אם זה לוקח יותר זמן אני מפצח כל אתגר", הוא אומר בחיוך.

וכסבא ל- 11 נכדים, הוא גם מקפיד אחת לשבוע באופן קבוע לסגור את החנות בשעת צהרים ולנסוע לבקר את הנכדים. אז אם אתם רוצים להגיע לחנות, כדאי להתקשר לפני ההגעה.

איתן הפורץ 054-7373202

04-6402303 – זמינות 24/7 לכל קריאה

ירושלים 11 עפולה (מול תחנה מרכזית)

אתר:www.eitan-haporetz.co.il

מייל: eitanlocks@walla.com

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
Call Now Button דילוג לתוכן